Krátky postreh k posledným dňom

Krátky postreh k posledným dňom.
NOZP vníma a chváli, že policajtom a ostatným kolegom sa zvyšujú platy a tak sa pomaličky doťahujeme tam kde sme už dávno mali byť, keďže sme tu mali pár rokov nevalorizácie platov. Gratulujeme k tlačovej besede nášho staršieho odborového kolegu OZP SR a súhlasíme, že je potrebné stabilizovať policajný zbor aj keď žiaľ nesystémovým riešením a to osobnými príplatkami a aj to rozdielnymi. Sme zato aby sa platy zvyšovali, ale cestou zvýšenia základných platov.
Dúfame a veríme, že k jednaniu s MV SR ich inšpirovali naše kroky akými bola aj petícia a otvorený list ministerke MV SR /https://www.nozp.sk/zvysenie-platov-policajtov//, kde už v Marci 2019 sme avizovali možné odchody príslušníkov PZ a veľmi nízke platy. Avšak OZP SR vtedy hlásalo, že sa nemajú písať petície ale že oni budú rokovať. Nato môžeme povedať len jedno. Ak nás MV SR prestane diskriminovať a konečne bude rešpektovať Zákon a Ústavu radi pôjdeme rokovať.
Môžeme už len dúfať, že náš starší odborový kolega OZP SR sa dá nami inšpirovať aj inými problémami v PZ akým je napríklad príplatok za nerovnomernosť, kde sa x rokov nič nezmenilo a sme už dávno pod hlboký priemer oproti zvyšovaniu v civilnej sfére a je potrebné tento príplatok upraviť minimálne o 80 eur, či problémy a diskrimináciu v otázke materskej našich kolegýň https://www.nozp.sk/materska-odstranenie-rozdielov/ a iné problémy ktoré sa v PZ nakopili.
Na záver dodáme že Polícia je a má byť apolitická a pre nás ako príslušníkov PZ nie je ani dôležité ako kto vysvetľuje vyjadrenia predsedu vlády SR na schôdzi OZP, ale v neposlednom rade ani vyjadrenia, ktoré sa dnes berú ako obhajoba o nejakom kupovaní, nekupovaní hlasov policajtov. Je nám len ľúto a to úprimne, že znova je policajný zbor vťahovaný do politického boja, s ktorým by vo svojej podstate nemal mat nič spoločné. Ako sme už spomenuli, nielen politicky boj, ale ani spôsob schválenia navýšenia platov príslušníkov nie je podstatný. Netreba sa pretekať, ani poukazovať, dôležitý je výsledok. Je potrebne spomenúť aj priepastný rozdiel nie len medzi krajmi, ale aj inými rozdielmi panujúcimi nielen v PZ ale aj v porovnaní PZ, vojsko, a v neposlednom rade HaZZ ci horská záchranná služba. Áno všetky zložky sú pre náš pocit bezpečnosti z pohľadu občanov potrebne, ale na druhej strane by mali aj občania pochopiť, že sa nejedna o ľahkú a nie vždy bezpečnú prácu.
Ďakujeme
S pozdravom
Výbor NOZP

Be the first to comment

Leave a Reply