Policajti nie sú pomaranče

Hodnotiaca mizéria a kariérny prask.

V súčasnosti si môžeme s rukou na srdci povedať, že v rezorte MV SR došlo konečne k spravodlivosti a to v rámci hodnotenia policajtov a ich následného kariérneho rastu.

Policajtov sme rozškatuľkovali do kvalitatívnych sort ako pomaranče v nákupnom centre. Kvalitu týchto pomarančov však nebude hodnotiť v konečnom dôsledku zákazník (občan SR), ale počítačová šablóna kde kritéria kvality sú na mieru šité k tomuto ovociu. Napríklad v akej výške od zemi sa pomaranč pri ponuke predaja nachádzal, koľko dierok je v šupke pomaranča, v aký čas sa predal, koľko centimetrov sa odgúľal po zemi od regála keď vypadol zákazníkovy z ruky a hlavne koľko zaň zákazník zaplatil.
Tento systém hodnotiacich kritérií pomarančov, prepáčte policajtov , ktorý sa vyvíja už niekoľko rokov a stále ho rezort MV SR dobrusuje je v závere dokonalosti. Je už len otázkou času kedy budú pomaranče na svojom chrbte nosiť písmena kvality na základe ktorých zákazníci budú vedieť v skutočnosti o aký sladký pomaranč ide. Tu už vôbec nejde o vlastné pocity zákazníkov, čo po rozbalení si o danom pomaranči pomyslia a ako sú sklamaní hlavne tým, že pomaranč A je oveľa horši ako pomaranč D.
Počítačová šablóna MV SR, nevie štatisticky zaznamenať empatie zákazníkov v pomere spokojnosti k danému ovociu, čo by malo byť najdôležitejšie.
V podstate ich to ani nezaujíma, hlavné je že nám to nekvalitné ovocie prináša zisk a nech sa pomaranče snažia. 
Nakoniec hlavný pestovatelia tohto kyslého a nekvalitného ovocia v televízii vystúpia s krásnou štatistikou týchto predaných na oko kvalitných pomarančov. Samotní spotrebitelia, majú v tom však úplne iný názor, ktorý nie je už však podstatný. 
Koho na MV SR zaujíma sladkosť, šťavnatosť a dobrý pocit z tohto ovocia ktorý sme si zaplatili. Koho zaujíma skutočný názor samotných pomarančov a názor kupujúcich. 
Hlavní pestovatelia a to tí najvyššie, ktorí tvorili šablóny týchto tried ovocia, v skutočnosti nepotrebujú žiadne merače triedenia. Stačí počúvať a sledovať skutočné reakcie, pocity zákazníkov a ochutnať ťažkú cestu dozretia kvalitného ovocia.

Záver : Nie sme POMARANČE!!!!

Predseda NOZP: VOJTECH KLUČAROVSKÝ

Be the first to comment

Leave a Reply