Pracovné stretnutie v Banskej Bystrici

received_1889177664645519Dnešné  stretnutie členov Nového Odborového Zväzu Polície SR (NOZP) s organizáciou Via Iuris a jej členmi v Banskej Bystrici. Úlohou organizácie Via Iuris je dlhodobé sa venovanie problematike práva a spravodlivosti v rámci koalície mimovládnych organizácii” Strngame za zmenu”( Via Iuris, SGI a Nadácia Pontis)

Dôvodom spoločného stretnutia bolo hlavne dôkladné sa venovanie problematiky ako aj samotnej podpory a posilnenia nezávislosti PZ SR.

V rámci uvedeného pracovného  stretnutia, so spoločným cieľom sa získal i objektívny, hlavne nespolitizovaný pohľad NOZP na problematiku zvyšovania nezávislosti polície a zvyšovanie dôverihodnosti PZ SR.

Zároveň organizácia Via Iuris predložila členom NOZP ich návrhové riešenia v oblasti PZ SR, ktoré boli spracované na vysokej právnej ako aj vedomostnej úrovni venovanej problematike nášho rezortu. Vo veľa bodoch sme našli zhodné, možné body riešenia súčastnej problematiky a to odpolitizovania rezortu MV SR.

Uvedené pracovné stretnutie bolo obojstranným prínosom pre obe strany zaoberajúce sa zhodnou a vážnou problematikou. Samotné stretnutie bolo pre NOZP opäť iba kladným impulzom v tom, čo robí a hlavne čo chce v rámci PZ SR dosiahnúť.

Vzájomne zisťujeme, že v rámci spravodlivosti a to doslovného boja, nie sme sami a spoločné ciele nás začínaju spájať viacerých v jeden dokonalý celok.

Za NOZP  Vojtech Klučarovský

Be the first to comment

Leave a Reply