Výzva na odstúpenie z funkcie prezidenta PZ.

Vážený pán gen. PhDr. Tibor Gašpar,

Nový odborový zväz polície považuje Policajný zbor SR za jeden z pilierov a garantov demokratického a právneho štátu. Dôvera občanov je nevyhnutná pre plnenie našich úloh a zachovanie právneho poriadku Slovenskej republiky. Príslušník Policajného zboru, ktorého ste súčasťou je povinný okrem iného zachovávať česť, vážnosť a dôstojnosť svojho povolania.

V súvislosti s nedávnou tragickou udalosťou vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice bolo pre nás zdrvujúce počuť verejnú výzvu matky zavraždenej a jej prosbu o vyšetrovanie tohto ohavného činu iným nezávislým orgánom ako je Policajný zbor, lebo nám nedôveruje.

Bez ohľadu na to, či táto strata dôvery je alebo nie je Vašou vinou ostáva faktom, že Vaše zotrvávanie na čele Policajného zboru SR vedie k rýchlej erózii dôvery občanov SR v nestrannosť, nezávislosť a objektivitu Policajného zboru. To my príslušníci Policajného zboru nemôžeme dopustiť. Neprispievajte k raste neúcty k inštitúciám a k úpadku právneho štátu!

Vyzývame Vás, aby ste nedovolili ďalšiu dehonestáciu práce poctivých policajtov a odstúpili zo svojej funkcie.

Rovnako  vyzývame podpredsedu vlády a ministra vnútra Róberta Kaliňáka k vyvodeniu politickej zodpovednosti a odstúpeniu z postu ministra vnútra SR.

 

S pozdravom

Vojtech Klučarovský

predseda

Nový odborový zväz polície

Be the first to comment

Leave a Reply